Bemutatkozik a Bóbita Integrált Tagóvoda

- Milyen létszámmal, hány csoportban dolgoznak?

A Bóbita Óvodában 5 óvodai csoportban látjuk el jelenleg 110 gyermek nevelését. Gyermekeink közül 11 fő Sajátos nevelési igényű (akik valamiben lemaradók, ezért a csoportlétszám kialakítása szempontjából 2, ill. 3 főnek számítanak), így összes gyermeklétszámunk 123 fő.

- Milyen különlegességgel (egyediséggel) csábítják intézményükbe a leendő óvodásokat?

Intézményünk a város legújabb óvodája, ahol a minden a gyermekek igényei szerint a legújabb elvárásoknak megfelelően került kialakításra. Itt a lemaradók mellett a tehetségígéretek kibontakoztatására is nagy figyelmet fordítunk.

- Milyennek nevezhető az óvodájuk tárgyi felszereltsége és emberi erőforrásai?

Tárgyi feltételeink kiemelkedőek. Csoportszobáink tágasak, mindegyikben galéria található. Nagyméretű tornatermünk mellett a 200m2-es aulában saját játszóházat alakítottunk ki. Gyermekeink egészsége védelmében nemrég sószobát rendeztünk be. Udvarunkon a sok fajátékot gumitégla borítás teszi biztonságossá. Óvodapedagógusaink mellett fejlesztő szakembereink és dajkáink segítik a gyermekek nevelését.

- Hogyan jelentkezett önöknél a világjárvány, és milyen terveik vannak azokra az időkre, amikor már magunk mögött tudjuk ezt a nehéz időszakot?

A világjárvány bennünket is új kihívások elé állított. A személyes kontakt csökkenésével az online térben való kapcsolattartásra helyeződött a hangsúly. Már a járvány kezdetekor létrehoztunk egy nyílt online fórumot, ahova rendszeresen töltöttünk fel segédanyagokat, meséket olvastunk, báboztunk, kézműves ötleteket mutattunk, amelyekkel a szülőknek segítettünk. Az óvodai hirdetőtábla mellett, minden óvodai csoportunk zárt közösségi térben naprakészen tájékoztatja a szülőket az aktuális tudnivalókról. Óvodánkban különös figyelmet fordítunk arra, hogy a gyermekek számára ez a hely az önfeledt, boldog játék színtere legyen. Rendezvényeinket és jeles napjainkat megtartjuk zárt kapuk mögött is, és nagy igyekezettel dekoráljuk az alkalomnak megfelelően az egész óvodát, hogy gyermekeinknek a mindennapjainkban erősen jelenlévő járvány idején is önfeledt boldog gyermekkort biztosíthassunk. Arra törekszünk, hogy a gyermekek számára sok élményt biztosítsunk, így ahogy nyílnak a lehetőségek, szeretnénk nyílt rendezvényeken részt venni, és megnyitni óvodánk kapuit a szülők és érdeklődők előtt. Pl. Színház látogatás, kirándulások, szakmai rendezvények, közös évzárók és ünnepek, óvodai bál stb.