Óvodakert épülhet fel pályázati forrásból - BEOL

A békési Fürkész központi óvoda 800 ezer forint értékű eszközöket, ökológiai mentorálást, valamint 30 órás ingyenes képzést nyert a közelmúltban az Országos Iskolakert-fejlesztési Program Iskolakerti Alapozó Programjának felhívásán az óvodamentor-kategóriában.

Az országos pályázaton olyan intézmények indulhattak, amelyek legalább három éve, legalább 30 négyzetméternyi területen működtetnek óvodakertet heti rendszerességgel, emellett télen is végeznek az óvodakerthez köthető tevékenységet.

A Békési Kistérségi Óvoda Fürkész Központi Óvodája minden szempontból megfelelt a kiírásnak, sőt, a pozitív elbírálást erősítette az is, hogy korábban Madárbarát Óvoda minősítést kapott – tudtuk meg Béres Istvánnétól, a Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsőde igazgatójától. Az óvoda kerti szerszámokat, lombgyűjtő talicskákat, periszkópokat, ágyásszegélyeket nyert, és gyermek-kertiasztalokkal, padokkal, valamint nyolcszemélyes, zsindellyel fedett kiülőkkel is gyarapodik az intézmény.