Bemutatkozik a Teleky utcai Tagóvoda

Teleky utcai Tagóvoda bemutatkozása

• Milyen létszámmal, hány csoportban dolgoznak?

Óvodánk 60 férőhelyes, 3 csoportos óvoda. A csoportjaink, közel azonos életkorú gyermekekből alakulnak. Így korosztályuknak megfelelő közös tevékenységeket végezhetnek, de naponta többször is találkoznak másik csoportba járó társaikkal.

• Milyen különlegességgel (egyediséggel) csábítják intézményükbe a leendő óvodásokat?

Óvodánkat egyszerre jellemzi a hagyományőrzés és az innovatív megoldások alkalmazása. Kiemelt szerepet kap a közlekedésre nevelés. A hátsó udvaron lehetőség van kerékpározásra, ahol KRESZ pálya van kialakítva.

A Mihály-napi vásári forgatagban a gyermekek megismerkedhetnek népi kismesterségekkel, háziállatokat tekinthetnek meg, vásári ételeket, italokat kóstolhatnak, kedvükre válogathatnak a portékák közül. Minden résztvevőnek maradandó élményt nyújt ez a program.

• Milyennek nevezhető az óvodájuk tárgyi felszereltsége és emberi erőforrásai?

Az óvoda épületének adottságai kedvezőek, a csoportszobák játékeszköz ellátottsága megfelelő. Megtalálhatók a gyakorló- és szerepjátékok kellékei, valamint készségfejlesztő eszközök is. Az udvaron esztétikus, barátságos környezetben füves és szilárd burkolatú területen játszhatnak óvodásaink. Gesztenyefák árnyékában mozgásfejlesztő játékok, kisházak, pihenő padok szolgálják a gyermekek igényeit.

Minden csoportunkban két szakképzett óvodapedagógus dolgozik, többen szakvizsgával, vagy másik diplomával is rendelkeznek. Munkájukat gondoskodó dajkák segítik. A lelkes, odaadó, gyermekcentrikus pedagógusok hivatásuknak tekintik munkájukat. Megfelelő pedagógiai módszerekkel, tudatos felkészültséggel, magas empátiás készséggel fordulnak a gyermekek felé.

• Hogyan jelentkezett önöknél a világjárvány, és milyen terveik vannak azokra az időkre, amikor már magunk mögött tudjuk ezt a nehéz időszakot?

A világjárvány hatására több rendezvényünk elmaradt, vagy csak zártkörűen tudtuk megrendezni. Ügyeleti rendszerben nyitva tartott óvodánk, a szabályoknak megfelelően fogadtuk a gyerekeket. Ha kellett maszkot varrtunk, eszközöket készítettünk, új ötleteket kerestünk, képeztük magunkat az interneten keresztül.

Ha életünk visszatér a régi kerékvágásba, szeretnénk újra nyílt napokat tartani, közös barkácsolást szervezni a szülőkkel, elvinni a gyerekeket színházba, kiállításokra, de világjárványtól függetlenül szeretettel várjuk az új gyerekeket.

Liptákné Öreg Anikó tagóvoda vezető