Bemutatkozik a Fürkész Központi Óvoda

Bemutatkozik a Fürkész Központi Óvoda a BÉKÉSI ÚJSÁGBAN

• Milyen létszámmal, hány csoportban dolgoznak?

Gyermekszerető, felkészült munkatársaink óvodánk négy csoportjába várják az új gyerekeket. Tágas, világos, korszerűen felszerelt csoportszobáink 20-25 gyermek befogadására alkalmasak. Vegyes csoportjaink lehetővé teszik testvérek, rokon gyerekek együttes nevelését.

• Milyen különlegességgel (egyediséggel) csábítják intézményükbe a leendő óvodásokat?

A gyermekek kiemelkedő adottságaik fejlődése érdekében tehetségműhelyekben vehetnek részt.( mozgás, matematika, drámajáték és kézműveskedés)Lemaradó oldalaik felzárkóztatását szükség esetén fejlesztőpedagógus, logopédus, gyógypedagógus segíti helyben , óvodánkban, ehhez minden szükséges eszközzel rendelkezünk. Óvodánk „Zöld” Óvoda, emiatt különösen törekszünk arra, hogy a gyerekeknek sok élményt biztosítsunk a természetben az állatokról, növényekről és a környezettudatosságról.

• Milyennek nevezhető az óvodájuk tárgyi felszereltsége és emberi erőforrásai?

Óvodapedagógusaink korszerű ismeretekkel rendelkeznek, szívesen bővítik tudásukat továbbképzéseken, többen rendelkeznek szakvizsgával. Óvodánk a belvárosban, az autóbusz állomás közvetlen közelében található. Nagyméretű, parkosított udvarunkon korszerű udvari játékok, csúszda és szánkódomb, meteorológiai állomás és kísérletező hely, gyümölcsös és konyhakert segíti a gyerekek mozgásigényének fejlesztését, illetve az ismeretszerzést. Pályázati források felhasználásával jelentősen bővült a mozgásfejlesztéshez, labdajátékhoz, kézművesedéshez, robotikához és a zenei neveléshez kapcsolódó tárgyi eszközök köre. Tornatermünk bordásfalakkal és más mozgáseszközökkel jól felszerelt.

•  Hogyan jelentkezett önöknél a világjárvány, és milyen terveik vannak azokra az időkre, amikor már magunk mögött tudjuk ezt a nehéz időszakot?

A pandémia nehéz időszakában különösen figyeltünk az egészségügyi előírások betartására. Ezen kívül óvodánk valamennyi csoportszobájában üzembe helyeztünk egy- egy levegő tisztító berendezést , ami a vírusok, baktériumok elleni harcban nagy segítség. A járvány időszakában nem lehettek nyílt rendezvényeink, a jövőben fontosnak tartjuk, hogy a szülőknek legyen alkalmuk részt venni programjainkon és betekinteni a nevelőmunkánkba.

Bagolyné Szücs Andrea