Bemutatkozik a Korona utcai Tagóvoda

Bemutatkozik a Korona utcai Tagóvoda a BÉKÉSI ÚJSÁGBAN

-Milyen létszámmal, hány csoportban dolgoznak?

Óvodánk férőhelye 50 fő, kétcsoportos. Mindkét csoportban vegyes életkorú /3-7 év/ gyermekek nevelődnek.

- Milyen különlegességgel (egyediséggel) csábítják intézményükbe a leendő óvodásokat?

A Korona úti óvoda az Élővíz csatorna partján helyezkedik el, csendes, nyugodt környezetben. Az óvoda épülete világos, tágas, jó elrendezésű. Udvarunk nagy, parkosított. A fák a nyári nagy melegben kellemes árnyékot biztosítanak játszó gyermekeink számára. Tavalyi évben birtokba vehettük az új tornaszobát és fejlesztő szobát. Lehetővé válik ez által a gyermekek egészséges életmódjának elősegítése, a mozgás- és kognitív képességeiknek fejlesztése. A tornaszoba alkalmas arra, hogy Fodorné Stelkovics Ildikó fejlesztőpedagógusunk DSZIT mozgásterápiát tartson azon óvodásainknak, akiknek további fejlődéséhez ez szükséges.

Számtalan programmal gazdagítjuk óvodásaink mindennapjait: őszi-tavaszi természetjáró kirándulások, hagyományos oviszülinapi rendezvény, Mikulás várás, Karácsonyváró családi délután a szülőkkel, Téli olimpiai sportverseny, Medve csalogató nap, „Koronás cirkusz” látogatása az óvodában, télűző farsangi mulatság, Március 15-höz kapcsolódó „kis huszárképző”, húsvéti hagyományápolás, Anyák napi köszöntés, iskolába kacsingató nagycsoportosaink búcsúztatásával egybekötött gyermeknapi majális, a nyári időszakban vízhez szoktatás, és nagycsoportosok részére „Természetbúvár” tehetségműhely működtetése.

- Milyennek nevezhető az óvodájuk tárgyi felszereltsége és emberi erőforrásai?

Tárgyi feltételeink kiemelten megfelelőek. Óvodánk udvara a városi környezetbe esztétikusan illeszkedő „játszókert”, mely rendelkezik minden olyan feltétellel, ami megfelel az óvodáskorú gyermek fejlődéséhez. Jó idő esetén az udvari szabad játékot egy nagyméretű ugrálóvár is színesíti. Az új tornaszobánk a legmodernebb fejlesztőeszközökkel van felszerelve. Nemcsak a tervezett mozgás, hanem rossz idő esetén a napi mozgásigény kielégítésére is lehetőség nyílik. A két csoportszoba esztétikus belsővel rendelkezik. Óvodánk berendezési tárgyait folyamatosan cseréljük, bővítjük a kor elvárásainak megfelelően, az anyagi feltételek alakulásának függvényében.

Személyi feltételeink is megfelelőek. 4 óvodapedagógus, 2 dajka és 1 konyhai kisegítő dolgozik óvodánkban. Jelenleg munkánkat segíti fejlesztőpedagógus, logopédus, gyógypedagógus is a mindennapokban.

- Hogyan jelentkezett önöknél a világjárvány, és milyen terveik vannak azokra az időkre, amikor már magunk mögött tudjuk ezt a nehéz időszakot?

A COVID járvány miatt több óvodai rendezvényünk, kirándulás elmaradt sajnálatos módon. Észrevettük, hogy a szülők igénylik a gyermekekkel közös programokat. A mi óvodánkban is tapasztaltuk, hogy mind a szülők, mind a gyermekek eltávolodtak kissé egymástól. A szülők jelzése alapján a karantén időszakban az iskolába készülő gyermekek felkészítése nehézségekbe ütközött, Online formában tartottuk az otthon lévő gyermekekkel és szüleikkel a kapcsolatot. Bízunk benne, hogy a járványt követő időszakban az óvodai életünk a régi lesz, és ünnepeinket, rendezvényeinket hagyományainknak megfelelően meg tudjuk tartani.