SZAKMAI ZÁRÓ BESZÁMOLÓ - "Telepocak"Műhely” - Algoritmikus gondolkodás fejlesztése főzéssel, kísérletezéssel és robotikával

SZAKMAI ZÁRÓ BESZÁMOLÓ NTP-OTPK 20-0005

„ A hazai és határon túli óvodai tehetség kibontakoztató programok támogatása”  NTP-OTPK 20-0005 "Telepocak"Műhely” - Algoritmikus gondolkodás fejlesztése főzéssel, kísérletezéssel és robotikával. – című pályázat.

A megvalósult tehetségprojekt helyszíne : Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsőde Fürkész Központi Óvoda, 5630 Békés, Baky utca 4. Tel: 06 66 411 690

Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által kiírt tehetséggondozó pályázaton tagintézményünk  „ Telepocak Műhely” -

elnevezésű pályázata  900 000 Ft támogatásban részesült. Megvalósításának időszaka  2020. szeptember 15- 2021.június 30.-ig tartott.

Erről hírt adtunk a Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsőde oldalán

illetve  a Békési Újság 2021.01.12. számában  az 5. oldalon

A program során a gyerekek:

•  Részt vehettek egy olyan komplex tehetségprojektben, amiben az  algoritmikus gondolkodásuk fejlődése érdekében  a robotika,a digitális eszközhasználat, a  kísérletezés, a matematikai mese, az ételkészítés és kóstolás különösen hangsúlyos.
  • Érdekes  megfigyeléseket, felfedezéseket végezhettek , erősödhetett kutató szemléletmódjuk és  kreativitásuk
  • Sokoldalú tapasztalatszerzés, élmények, játékok alkalmával fejlődhetett az együttműködésük, összedolgozási készségük-
  • Minden alkalommal közös ételkészítésben, kóstolásban vehettek részt.
  • Felhasználták  az ételkészítéshez  Zöld óvodánk kertjében teremett fogyasztható alapanyagokat, a komposztálható hulladékot a komposztládákba helyezték, ezzel fejlődött környezettudatos magatartásuk.
  • Problémahelyzetek megoldására egymással együttműködve  kerestek válaszokat, majd értékelték és közösen alkalmazták azokat.
  • Első tesztelői voltak Bagolyné Szücs Andrea Telepocak mesék című könyvében szereplő meséknek és recepteknek.
  • Elsajátíthatták a számítógépes programozás alapjait „Bee-bot” robotméhecskék segítségével.
  • Ellátogathattak a projekt végén a Kíra vendéglőbe.

Név: Hozzáadva: Méret:
"Telepocak Műhely” - Szakmai beszámoló 2021. 07. 28. 8.29MB