Játék és tevékenységek munkaközösség - online képzése 2020.11.12.

A  Játék és tevékenységek munkaközösége szervezésében 2020.11.12.-én a Fürkész Központi Óvoda Margaréta csoportjában bemutató foglalkozást/tevékenységeket figyelhettünk meg.

A tevékenységet Szabó-Gulyás Anita óvodapedagógus vezette.

Téma: A ló.

Feladat: A gyerekek környezeti ismereteinek bővítése játékban, tevékenységekben.

A játék/tevékenység tervezeteit, a fotódokumentációt online  adjuk közre a munkaközösségi tagok számára.

Játék, és tevékenység munkaközösség speciális célja:

• A szakmai-gyakorlati munka színvonalának emelése, a nevelő munka hatékonyságának növelése.

• Olyan gyakorlati bemutatók szervezése, ahol megalapozott ismeretek, készségek és képességek birtokában lévő szakemberek segítségével mutatjuk be az óvodáskorú gyermekek korszerű, témában megújult nevelését.

Játék, és tevékenység munkaközösség speciális feladatai:

• A nevelőtestületben a résztvevők ismereteinek bővítése, megújítása, az alkalmazás gyakorlati képességeinek alakítása az óvodai tevékenységek értelmezésének, komplex és differenciált tervezésének, szervezésének, irányításának módszertani kérdései körében.

• A módszertani kultúra megújításával életkor-specifikus tevékenységrendszer struktúrájának tudatos, pedagógiai, pszichológiai – módszertani szempontból helyes kialakítása a differenciált tevékenységszervezés eredményeként a gyermekek fejlődéséhez optimális feltételek biztosítása.

• Olyan hagyományőrző, népi játéktevékenységek bemutatása, melyek teret engednek a gyermeki fantázia szabad szárnyalásának, a gyermek önkifejezésének érvényesülésére, s ez által segítik a gyermek személyiségének fejlődését.

• Korszerű szakismeretek közvetítése, pedagógiai folyamatok elemzése, értékelése.

• Pedagógiai Program folyamatos elemzése, alakítása.

• Gyakornokok, pályakezdő óvodapedagógusok, minősítendő pedagógusok gyakorlati munkájának segítése.