Tudósítás az Óvodai tehetséggondozás munkaközösség munkájáról

Az óvodai tehetséggondozás munkaközösségének értekezlete 2020.01.22.-én a Fürkész Központi Óvodában

Tartalom:

• Bagolyné Szűcs Andrea  Mesterprogramjának bemutatása.
  • Tájékotatás az első rész tervről.

Az első részterv időszakának céljai:

• Az óvodapedagógusok ismereteinek bővítése arról, hogy miért fontos a szülők bevonása a tehetséggondozás folyamatába illetve milyen módszerekkel, eszközökkel tudják segíteni, hogy a szülőkkel a tehetséggondozásban nevelőpartneri kapcsolat alakuljon ki.
  • A szülők nyitottságának, érdeklődésének felkeltése, felelősségük tudatosítása és meghatározó ismeretek átadása élményszerű, vonzó formában a gyermekeik tehetséggondozása érdekében.
  • Szülők számára készülő szakkönyv megírása: Az én gyermekem is tehetség ígéret - gyakorlati útmutató szülőknek gyermekük tehetséggondozásához.

• Intézményi Tehetség nap megszervezése a szülők bevonásával. Együttgondolkozás, felmerülő ötletek átgondolása, tervezés.

Békés, 2020.01.23.