„Békés Város Közszolgálatáért” díj - Díjazott Zseák Lászlóné bölcsődei intézményegység vezető

„Békés Város Közszolgálatáért” díjazott:  Zseák Lászlóné bölcsődei intézményegység vezető 

Kezdeményező: Béres Istvánné főigazgató

Zseák Lászlóné Kövér Edit Egészségügyi Szakközépiskolai érettségi-képesítő vizsgáját 1984-ben szerezte jeles minősítéssel. Ezt követően szövettani asszisztens szakképesítés sajátított el a dolgozók Egészségügyi Szakiskolájában. Dolgozott laboratóriumban, fogászati asszisztensként, de leginkább a kisgyermekekkel való foglalkozás vonzotta.

1991. december 1. -én helyezkedett el a Békés Városi Egyesített Egészségügyi Intézmény és Rendelőintézet 3. számú bölcsődéjében, gondozónői munkakörben, ahol nagyfokú hivatástudattal, szorgalommal és alapos szakmai felkészültséggel, példa értékűen végezte kisgyermek nevelői tevékenységét.

Szakmai nevelő gondozó munkája végzésében folyamatosan bizonyított. Gyermeknevelésére jellemző a szeretetteljes következetesség, kitartás, megértő segítőkészség, lelkiismeretes, hiteles munka. Pályafutása alatt maximálisan megvalósította a gyermekek szokás – szabály rendszerének a kialakítását, biztonságos légkör megteremtését.

Közvetlen egyénisége segítette abban, hogy a gyermekekkel mindig kiemelkedő volt a kapcsolata. Nem csoda hát, ha a régebbi bölcsődései is – akik ma már felnőttek – nagy szeretettel gondolnak rá.

 

Fontosnak tartotta az önképzést, továbbképzést, melyet munkájába beépített, kollégáinak továbbadott.

2007-ben Csecsemő és kisgyermek – gondozó szakképesítést, majd 2013-ban a Szent István Egyetem hallgatójaként kiváló minősítéssel főiskolai diplomát szerzett, kiváló eredménnyel.

Munkatársai előtt példaként szolgált, együttműködő jó kolléga, akitől mindig lehet tanulni, így 2010 óta bölcsődevezetői megbízatást kapott. 

2012-ben kerültek a békési bölcsődék a Békési Kistérségi Intézményfenntartó Társulás fenntartása alá.

2018 január 1-től bölcsődei intézményegység vezető feladatok ellátásával bízták meg.

Vezetőként a döntésekben és a feladatok megvalósításában fiatalos lendület, tenni akarás jellemezte munkáját. Számos innováció, újítás kötődik tevékenységéhez. Szívügyének tekintette a gyermekek egészséges életmódjának a megteremtését, így elsőként városunkban só szobát alakított ki a bölcsődében, melyhez teljes mértékben megteremtette a feltételeket.

 

A bölcsődés gyermekek tudatos mozgásfejlesztésének kialakítását kiemelt feladatának tekintette. A kihasználatlan tetőtéri helyiségből a mai kor elvárásainak megfelelő tornaszobát alakított ki, speciális eszközökkel. Megszervezte nevelési-gondozási időn túl fejlesztőpedagógus SZIT terápiás tornával fejleszti a gyerekeket, tanácsaival segíti a kisgyermek nevelők munkáját.

 

Irányítása alatt korszerűsödött az udvar, kültéri mosdó helyiséggel, zuhanyzóval bővült.

Menedzselése alatt bölcsődéje felvette a Gólyafészek Bölcsőde nevet.

 

Minden alkalmat megragadott, a pályázatokon való részvételre. Számos kiemelkedő tender fűződik a nevéhez, mellyel javította a nevelési feltételeket, gazdagította a bölcsőde eszközállományát, berendezési tárgyait. Mindent megtett a jó ügy érdekében, ha kellett PET - palackot gyűjtött, ha kellett mosóporos flakonokat, példamutatásával motiválta munkatársait.

 

Közösségi, városi rendezvényeken a Gólyafészek Bölcsőde munkatársi közössége mindig aktívan részt vett. Számos alkalommal részesültek városi elismerésben.

Közéleti tevékenységei között kiemelkedik a Békési Gólyafészek Bölcsőde gyermekeiért Alapítvány létrehozása, mely kuratóriumának mai is aktív tagja.  

 

Pedagógiai nevelő - gondozó és vezetői munkáját mindig alázattal, maximális odaadással végezte, olyan módszertani kultúrát képviselt, mellyel differenciáltan szolgálta mind a gyermekek fejlődését, mind a kollégák szakmai személyiségének kiteljesedését.

Alapos szakmai felkészültségével, napra kész tudással segítette az intézmény alapdokumentumainak az elkészítését. Meghatározó szerep vállalt a bölcsődei intézményegység új szakmai dokumentumainak az elkészítésében, bevezetésében. Teljes mértékben a nevéhez köthető - a Magyar Bölcsődék Egyesülete által ajánlott, egységesített - : Csoportnapló, Bölcsődei fejlődési dokumentáció: Fejlődési napló - Bölcsődei törzslap, Családi füzet bevezetése.

 

A családdokkal való szoros kapcsolat kiépítését prioritásként kezelte. Hitvallása: együttműködés, elfogadás, tisztelet, őszinteség. Mindent megtett annak érdekében, hogy Békés város bölcsődéiben az információ áramlás teljes mértékben biztosítva legyen a reggeli – délutáni találkozások alkalmával, családlátogatásokon, szülői értekezleteken, fogadó órákon, szülő csoportos megbeszéléseken, nyílt napokon, családi délutánok alkalmával, közös családi rendezvényeken.

 

A 40 éves kisgyermeknevelői munkakörben eltöltött ideje alatt munkáját a gyermeki személyiség tisztelete, elfogadása jellemezte. Szeretettel gondozta, nevelte, tanította a rá bízott kisgyermekeket. Mindig tudatosan és következetesen képviselte a bölcsőde, a gyermekek, a szülők érdekeit és a szakma presztízsét.

Olyan példaértékű bölcsődei ellátó rendszert alakított ki városunkban, ahol az odaforduló szeretettel, elfogadással a kisgyermek igényeinek, életkori sajátosságainak figyelembevételével biztosítják a legfontosabb tevékenységét a játékot, melyben tapasztalhat, fejlődhet érzékszerve, fantáziája, akarata.

 

A bölcsődei ellátás területén kifejtett példaértékű, magas színvonalon végzett szakmai munkáért, a szakma fejlesztéséért, a családok és a gyermekek jólétének növelése érdekében tett közszolgálati tevékenység elismeréseként „Békés Város Közszolgálatáért” díj” adományozását javaslom Zseák Lászlóné bölcsődei intézményegység vezetőnek.