Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye a Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsőde 2020 - 2023

Intázményünk 2019-ben adott be pályázatot Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím újbóli elnyerésére.

Az Oktatási Hivatal által kiírt pályázaton - a Pedagógiai Oktatási Központ és a bíráló bizottság javaslatai alapján - az Oktatási Hivatal köznevelési elnökhelyettese a rendkívül magas szakmai színvonalú pályamunkák közül a Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsődét érdemesnek ítélte Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím viselésére.

A bázisintézmény olyan megyei, járási, esetleg országos szinten magas presztízsű hagyományokkal rendelkező, infrastruktúrában a feladatellátáshoz megfelelő módon felszerelt, egyedi, más intézmények számára is példaértékű, működésében koherens, befogadó, gyermekközpontú pedagógiai gyakorlattal, szakmai módszertani, szervezeti kultúrával és innovációval rendelkező, és ezt publikálni, valamint szakmai szolgáltatásként átadni képes intézmény, mely alkalmas adott területen magas színvonalú, hatékony tudásmegosztásra. Olyan intézmény, melyben a jó gyakorlat eredményesen működik mesterpedagógus vagy mesterpedagógus szaktanácsadó, illetve az intézményvezető által kijelölt pedagógus közreműködésével.

Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím viselése megtisztelő mind az intézmény vezetése, mind az  óvodapedagógusok számára, hiszen a jó gyakorlatok átadásával tovább fejleszthetjük szakmai tudásunkat.

A Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsőde jógyakorlatai:

1. Környezettudatos magatartás valamint, a környezet védelméhez, megóvásához, és fenntarthatósághoz kapcsolódó szokások kialakításának bemutatása

2. Különleges bánásmódot igénylő gyerekek ellátásának bemutatása

2.1. Tehetséggondozás. Szakmai előadás és bemutató tehetségműhely foglalkozások

2.2. Az integráció segítése, egyéni bánásmód az óvodai gyakorlatban

3. Egészséges életmódra nevelés szokásainak kialakítása vízhez szoktatással

4. Jeles napok, hagyományőrzés

4.1. Mihály napi vásár

4.2. Közlekedési nap az óvodában

5. Az Egyéni fejlődést nyomon követő dokumentáció és az Óvodai Csoportnapló innovatív fejlesztésének bemutatása

Bázisintézményi koordinátor: Urbancsekné Sebestyén Marianna 06 66 411 401 Email: otemetoovi@freemail.hu

Kapcsolattartó: Béres Istvánné 06 66 411 680 Email: bekesiovodak@bekesvaros.hu