Meghívó Tehetséggondozás Szakmai Napra 2020.03.25.

Oktatási Hivatal Bázisintézményi programja

Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsőde Színes lufik Tehetségpontjának kistérségi hatókörű tehetséggondozás szakmai napja.

Időpont: 2019.03.25.  800 -1200 óráig

Helyszín: Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsőde - Fürkész Központi Óvoda

5630 Békés, Baky u. 4. Tel: 06 66/411-690

Email: furkeszovi@gmail.com

Tervezett program:

745 – 800 Regisztráció, résztvevők érkezése, vendégek fogadása

800 - 815 Köszöntések – Békéscsabai Pedagógiai Oktatási Központ képviselője

Béres Istvánné igazgató Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsőde

815 – 900  Gondolatébresztő előadás:

• Miért kell megnyernünk a szülőket az óvodai tehetséggondozás ügyének?
  • Hogyan érjük el, hogy a szülők felismerjék saját felelősségüket gyermekük jövője érdekében?
  • Fontos témák, melyekről feltétlenül beszéljünk a szülőknek, ha azt szeretnénk, hogy nyitottak és elhivatottak legyenek.

Előadó: Bagolyné Szücs Andrea - Színes lufik Tehetségpont Békés

900   - 10 00 A szülők bevonása a tehetségsegítés folyamatába és a tehetségműhelyek munkájába - Óvodák Jó gyakorlatainak bemutatása

Előadók:

• Pásztor Éva intézményvezető helyettes Vésztői Négyszínvirág Óvoda és Bölcsőde
  • Szűcs Judit pedagógiai munkaközösség vezető Mezőkovácsházi Négy Évszak Óvoda és Bölcsőde
  • Urbancsekné Sebestyén Marianna intézményegység vezető Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsőde

1000 – 1030 Szünet, megvendégelés

1030 – 1155 A Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsőde Fürkész Központi Óvodájának jó gyakorlatai a szülők bevonásával:

1. Tehetségműhely foglalkozások élőben és videofelvételről a következő tehetségterületeken:
  • Matematikai - logikai tehetségterület
  • Drámajáték – anyanyelvi tehetségterület
  • Természeti tehetségterület
  • Mozgás - kinesztetikus tehetségterület
  • Vizuális tehetségterület
  • Néptánc tehetségterület
  1. Interjú a bevont szülőkkel
  2. Reflexiók, kötetlen szakmai beszélgetés

1155 - 1200 Zárógondolatok

Bagolyné Szűcs Andrea furkeszovi@gmail.com e-mail címen, 2020.03.20. (péntek) 1200 óráig.

Bagolyné Szűcs Andrea megbízott tagóvoda vezető Fürkész Központi Óvoda