Színes Lufik Tehetségpont - Nyertes pályázat zenei tehetségeket felkaroló programra

Óvodás zenei tehetségeket felkaroló programokra nyert 220 ezer forintos pályázati forrást a Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsőde Színes Lufik Tehetségpontja. A pályázatot a Tehetségek Magyarországa Projektiroda hirdette meg.

A Teleki utcai Tagóvodánk  sok-sok éve  jeleskedik a zenei tevékenységek megvalósításában. Kocsorné Krizbai Anna végzettsége, felkészültsége és lelkesedése korábban is  garancia volt arra, hogy ebben az óvodában jelentős zenei utánpótlás nevelés folyik, ennek a pályázatnak is ő a vezető programfelelőse, továbbá Oláhné Ilyés Mariann óvodapedagógus segíti a munkáját - tudtuk meg Bagolyné Szűcs Andreától, az óvodai tehetséggondozás munkaközösségének vezetőjétől.

A pályázat újszerű tevékenységek megvalósítását teszi lehetővé a zenei nevelés sikeressége érdekében. Tehetséggondozó programok fognak megvalósulni külső helyszíneken, helyi együttműködő partnerek és magánszemélyek bevonásával. Ezen kívül alkalmat adnak majd a Teleki utcai Óvodába járó egykori és jelenlegi zenei tehetségek, tehetségígéretek bemutatkozására egy tehetségnap keretében. A város óvodapedagógusainak bevonásával megvalósuló műhelybeszélgetésen pedig módszertani és tehetséggondozási ismeretekkel gazdagodhatnak a zenei nevelés iránt elhivatott szakemberek. A pályázat megvalósítása hozzájárul a tagintézmények jó gyakorlatainak megosztásához, a módszertani fejlődéshez, az aktuális tehetséggondozási trendek és elméletek megismeréséhez és főként a gyermekek számára kínált zenei tevékenységek élményszerű, színes, ösztönző, kreatív megújulásához. A megvalósítás még ebben a nevelési évben megtörténik.

Szegfű Katalin önkormányzati sajtóreferens