Zöld Óvoda - Öko Iskola

Köszönjük a támogatást!

2019. május 27-én A Gál Ferenc Főiskola Békési Szakképző Iskola, Gimnázium és Kollégium diákjai a megbízott igazgatóval Moldován-Garas Helgával ellátogattak a Fürkész Központi Óvodába. Saját maguk által nevelt palántákkal gazdagították bioveteményesünket. A kezdeményezés az Zöld Óvoda - Öko iskola között, Moldován-Garas Helga elképzelése alapján valósult meg. A diákok az óvodásokkal közösen ültették el a növényeket. Az együttműködés egyre aktívabb a két intézmény között. Gyereknapunkat is segítik, egy nagyméretű traktort biztosítanak számunkra erre a napra, amire a gyermekek felmászhatnak. A közös ültetés során formálódott a diákok és óvodásaink környezettudatos magatartása.. A Fürkész Központi Óvoda az önkormányzat támogatásával az idén is benevezett a LEGSZEBB KONYHAKERTEK országos felhívásra, ezen a megmérettetésen évek óta eredményesen vesz részt óvodánk.