OH Bázisintézmény

AZ OKTATÁSI HIVATAL BÁZISINTÉZMÉNYE

Intézményünk 2023-ban újra pályázatot adott be Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím elnyerésére. Az Oktatási Hivatal által kiírt pályázaton - a Pedagógiai Oktatási Központ és a bíráló bizottság javaslatai alapján - az Oktatási Hivatal köznevelési elnökhelyettese a rendkívül magas szakmai színvonalú pályamunkák közül a Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsődét érdemesnek ítélte Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím viselésére.

A bázisintézmény olyan megyei, járási, esetleg országos szinten magas presztízsű hagyományokkal rendelkező, infrastruktúrában a feladatellátáshoz megfelelő módon felszerelt, egyedi, más intézmények számára is példaértékű, működésében koherens, befogadó, gyermekközpontú pedagógiai gyakorlattal, szakmai módszertani, szervezeti kultúrával és innovációval rendelkező, és ezt publikálni, valamint szakmai szolgáltatásként átadni képes intézmény, mely alkalmas adott területen magas színvonalú, hatékony tudásmegosztásra. Olyan intézmény, melyben a jó gyakorlat eredményesen működik mesterpedagógus vagy mesterpedagógus szaktanácsadó, illetve az intézményvezető által kijelölt pedagógus közreműködésével.

Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye cím viselése megtisztelő mind az intézmény vezetése, mind a pedagógusok számára, hiszen a jógyakorlatok átadásával tovább fejleszthetjük szakmai tudásunkat.

A bázisintézmény jógyakorlatai:

1. Különleges bánásmódot igénylő gyerekek ellátásának bemutatása

• A jó gyakorlat megnevezése: Tehetséggondozás - Szakmai Nap
  • A jó gyakorlat megnevezése: TEHETSÉGMAJÁLIS – Gazdagító program a tehetségterületek megjelenítésével
  • A jó gyakorlat megnevezése: BÚCSÚTÁNC – Közös tánc a nevelési év zárásaként a Szokolai Sándor Alapfokú Művészeti Iskola néptáncos növendékeivel és táncpedagógusaival

2. Mozgás

• A mozgás lehetőségeinek kiszélesítése a gyógytestnevelés eszközeivel - a preventív torna, gyakorlati megvalósítása a mindennapokban.
  • A gyerekek mozgás lehetőséginek változatosabbá tétele rendhagyó szervezeti formák/alkalmak/rendezvények, kollektív mozgásélmények és speciális eszközök biztosításával

3. A szülőföldhöz való kötődés alakítása - Jeles napok, hagyományőrzés

4. Művészeti munkaközösség – ÓVÓNŐI KÓRUS

Kapcsolattartó:

Béres Istvánné igazgató Urbancsekné Sebestyén Marianna bázisintézményi koordinátor
Telefon: 06 66 411 680 Telefon: 06 66 411 401
Email: beres.istvanne@bekesvaros.hu Email: urbancseknemarianna@gmail.com
Oktatási Hivatal Bázisintézményi Programja a Teleky utcai Óvodában
Közlekedési nap a Teleky utcai Óvodában 2024. (belső tudásmegosztás) https://bekesmatrix.hu/cikk/..
Oktatási Hivatal Bázisintézményi Programja a Központi Óvodában
Mozgás lehetőségek kiszélesítése a gyógytestnevelés eszközeivel – preventív torna, gyakorlati megval..
OVI-OLIMPIA a Korona Óvodában
Meghívott vendégek voltak a Teleky utcai Óvoda nagycsoportos óvodásai. Célunk változatos mozgás t..
A Mentálhigiéné Világnapja
A Mentálhigiéné Világnapja  Az OKTATÁSI HIVATAL BÁZISINTÉZMÉNYI PROGRAMJA ..
TEHETSÉGGONDOZÁS SZAKMAI NAP a BKÓB Bóbita Tagóvodában
Program: Köszöntők Felvezető, a téma bemutatása - Bagolyné Szűcs Andrea a Békési Kistérségi Óv..
MIHÁLY NAPI VÁSÁR 2023
Mihály napi vásár a Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsőde Teleky Tagóvodában https://bekesmatrix.hu..
Különleges bánásmódot igénylő gyerekek ellátásának bemutatása - Szakmai nap a Bóbita Tagóvodában
  A rendezvény programja: Köszöntő – Béres Istvánné igazgató Békési Kistérségi Óv..
Tehetség Nap a BKÓB Bóbita Tagóvodában
A különleges bánásmódot igénylő gyerekek ellátásának bemutatása - Tehetséges gyerekek. Az Oktatási H..
Mihály napi vásár a Teleky Tagóvodában
A Pedagógiai Programban és a 2022/2023. Munkatervben megfogalmazottak szerint újra megrendezésre k..
FÜRKÉSZ NAP
FÜRKÉSZ NAP A FÜRKÉSZ KÖZPONTI ÓVODÁBAN 2022.05.13. OKTATÁSI HIVATAL BÁZISINTÉZMÉNYE A rendezv..
KÖZLEKEDÉSI NAP - A Teleky utcai Tagóvodában
Az Oktatási Hivatal Bázisintézményi programja –  a Teleky utcai Tagóvodában A Közlekedési Na..
Oktatási Hivatal Bázisintézményi Programja 2022.01.26.
A különleges bánásmódot igénylő gyerekek ellátásának bemutatása. Az integráció segítése, egyéni ..
    A különleges bánásmódot igénylő gyerekek ellátásának bemutatása. Az integrác..
Mihálynapi vásár a Teleky utcai Tagóvodában
Oktatási Hivatal Bázisintézményi programja: Mihály napi vásár a Teleky utcai Tagóvodában A nap p..