Amire büszkék vagyunk

A Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsőde

Színes Lufik Akkredítált Kiváló Tehetségpontja

10 órás ingyenes képzést nyert óvodapedagógusai számára!

A képzés címe:Az óvodapedagógusok feladata és lehetőségei a természettudományi érdeklődés kibontakoztatásában.

A képzés célja: A képzés sikeres elvégzésével a résztvevő/óvodapedagógusok képesek ellátni, felismerni felelősségét a természettudományok, különösen fenntarthatóság, környezeti nevelés, környezettudatos életmód területe iránt érdeklődő 3-14 éveseknél. Képesek lesznek segíteni az óvodások tanulási, vagy akár már a tehetségesek felismerésének és fejlesztésének feladatait, módjait.  A képzésen résztvevő tudatosabban, és egy megfelelő módszertani repertoár birtokában láthatja el az e terület iránt érdeklődéssel, elkötelezettséggel rendelkező gyermekeket.

A képzés időpontja: 2018. december 1.

1. „Kincses Kulturóvoda” 2017.

2. Az Oktatási Hivatal Bázisintézménye

A helyi jó gyakorlatok bemutatása régiós szinten.

Fürkész Központi Óvoda

„Zöld Óvoda”- i tevékenység:

Takarítási Világnap  - „Újra Papír” Világnapja  - A Föld napja

Bóbita Integrált Tagóvoda

A Magyar Népmese napja - Medve nap

3. Kisgyermekkori nevelés támogatósa EFOP 3.1.1.

Országos szintű (3 napos) gyakorlati bemutatók és elméleti képzés megszervezése, jó gyakorlataink bemutatása.

Fürkész Központi Óvoda

Témakör:Tehetség felismerés - Hátránycsökkentés - Környezettudatosság

Bóbita Integrált Tagóvoda

Témakör: Különleges bánásmód

Hunyadi téri Tagóvoda

Témakör: Hátránycsökkentés

4. Esélyteremtő óvoda EFOP 3.1.3.

A Projekt célja egy olyan méltányos, befogadó óvodai nevelési rendszer megteremtésére irányuló komplex program megvalósítása, amelynek célja a hátrányos helyzetű és halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek társadalmi integrációjának elősegítése.

Résztvevők: Fürkész Központi Óvoda - Hunyadi téri Tagóvoda

5. A Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsőde

SZÍNES LUFIK TEHETSÉGPONTJA

AKKREDITÁLT KIVÁLÓ TEHETSÉGPONT

2018. március 24-én került megrendezésre a tavaszi Kárpát-medencei Tehetségnap a budapesti Szent Margit Gimnáziumban.

A Magyar Tehetségsegítő Szervezetek Szövetsége (MATEHETSZ) hagyományos éves díjátadó ünnepségén Intézményünk a Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsőde Színes Lufik Tehetségpontja Kistérségi hatókörű Akkreditált Kiváló Tehetségpont minősítést igazoló oklevelet vett át.

Tehetségpontunk valamennyi tagóvodánkat magában foglalja.

Az átadási ünnepségen Bagolyné Szűcs Andrea intézményünk tehetségkoordinátora a Tehetség Munkaközösség vezetője vette át az elismerő oklevelet.

A tehetségpont minősítésével lehetőségünk nyílik, olyan pályázatokon való részvételre, melyeken csak akkreditált tehetségpontok jelentkezhetnek. A kiválóság az elbírálás során előnyt, plusz pontokat jelent. A pályázatok nem csak az intézményünk számára jelentenek segítséget, hanem gyakran egy – egy tehetségígéret kisgyermek támogatására is alkalom nyílik.

A tehetségpontok hálózatába kerülve közvetlen információt és meghívást kapunk ország valamennyi tehetségrendezvényére, lehetőséget az egymástól való tanulásra, részvételt gyakorlati bemutató foglalkozásokon és tehetséggondozó szakmai napokon. Ingyenes pályázati módok vannak óvodapedagógusaink számára képzések, önképzések formájában.

A kiválóság tábla jelzi tagóvodáink falán, hogy intézményünk a tehetség ígéretek gondozásában kiemelkedő munkát végez. A jövőben azon munkálkodunk, hogy intézményünk az óvodai tehetséggondozás területén országosan elismert, jelentős bázis legyen.

Nincsenek listázandó bejegyzések ebben a kategóriában.