Tarhosi Tagóvoda

Vezető: Kürti Sándorné
Cím: 5641 Tarhos, Kossuth Lajos utca 52.
Telefon: +36-66-429-083
tarhosiovi@gmail.com

• Balogh Krisztiánné - dajka

A Tarhosi Tagóvoda 1975-óta működik jelenlegi helyén a település központjában. Eredetileg két csoportos óvodának épült, de a gyermeklétszám csökkenése miatt ma már csak egy csoportban fogadja a tarhosi óvodás korú gyerekeket. Az óvoda épülete ideális, a helyiségek száma és mérete megfelel az óvodai nevelés kritériumainak.

Egy sikeres pályázat segítségével teljes felújításra került sor, kívül-belül megújult az épület. Korszerűsített, akadálymentes előírásoknak megfelelő. Kialakításra került egy multifunkcionális fejlesztő szoba, mely speciális mozgásfejlesztő játékokkal van felszerelve. Az új és modern eszközeink a mozgásfejlesztést igénylő gyermekek nevelésére is alkalmas. Elősegítik a gyermekek harmonikus mozgásának, testi képességeinek fejlesztését, mozgásigényeinek kielégítését. Felújítás óta tárgyi eszközeink minden igénynek megfelelnek. Az óvodához nagy zöld területű udvar tartozik árnyékot adó fákkal, bokrokkal. Az előkertet örökzöld növények és virágos ágyások teszik színesebbé. Az udvaron új, korszerű kültéri játékok biztosítják a gyermekek szabad és felhőtlen játékát, melyeket a pályázat segítségével telepítettek számunkra. Óvodánkra jellemző a családias légkör, és jó kapcsolat ápolása a szülőkkel és partnereinkkel.

Nincsenek listázandó bejegyzések ebben a kategóriában.