Fürkész Központi Óvoda

Vezető: Fazekas Klára Óvodai intézményegység vezető
Cím: 5630 Békés, Baky utca 4.
Telefon: +36-66-411-690
E-mail: furkeszovi@gmail.com
Alapítvány: A Játékos Tevékeny Gazdag Óvodai Életért Alapítvány 5630 Békés, Baky utca 4.
Adószám: 18378069-1-04

• Kéri Jánosné dajka - konyhai dolgozó
  • Körözsi Csabáné - konyhai kisegítő
  • Kocsor Ádám - karbantartó

A Fürkész Központi Óvoda a Békési Kistérségi Óvoda és Bölcsőde székhely óvodája.

Óvodánk Békés város központjában helyezkedik el, 1978-79-ben épült, energetikailag felújított, infrastrukturálisan könnyen megközelíthető.

Intézményünk 5 csoportos, 125 gyermek számára biztosít elhelyezést. A csoportok vegyes életkorúak.

A nevelést az óvoda teljes nyitva tartási ideje alatt 10 szakmailag jól felkészült óvodapedagógus és egy pedagógiai asszisztens végzi.  Négy szakvizsgával rendelkező pedagógusunk külön órákban foglalkozik a gyerekekkel (tehetséggondozás, óvodai gyógytestnevelő, fejlesztő, mentálhigiéné).  Kollektívánk együttműködő, rugalmas- hatékony, ötletgazdag, inspiráló, segítőkész közösség.   Munkánkat 5 szakképzet dajka, 2 konyhai segítő és 1 karbantartó segíti.

A város egész területéről, még a tanyavilágból is járnak ide gyermekek, nagyrészük azonban lakótelepi lakásban nevelkedik – jellemző rájuk a természettől való elszakadás, helytelen életvitel, mozgásszegény életmód.

Ez teszi szükségessé, hogy szakmai munkánk középpontjába állítsuk a környezeti és természetvédelmi nevelést, valamint a gyermekek mozgáslehetőségeinek kiszélesítését.

Fő törekvésünk: óvodásaink számára a természet legyen ismereteik forrása, játékuk élményt adó közege. A természet megismerése érdekes, élvezetes játék.

Külső - belső környezetünket is ennek megfelelően alakítottuk ki.

„Zöld” Óvodai profilunk- Szakmai munkánk kiemelt feladatai:

• Környezetbarát nevelés

• Környezettudatos magatartásformálás

• A Jeles Zöld Napok méltó megünneplése.

• Madárbarát Óvoda

Óvodánk mindennapjaiban törekedtünk a környezettudatosságra, újrahasznosításra. Szelektálunk, komposztálunk, takarékoskodunk, védjük az élővilágot. Megtartunk minden „Zöld” jeles Környezetvédelmi Világnapot. Kapcsolatokat építettünk ki Környezetvédelmi szervezetekkel, szakemberekkel. Környezettudatos tájhasználatunk, környezetbarát magatartáspéldánk beépül a mindennapokba és a gyerekek életébe.

Bízunk abban, hogy a „zöld” gondolkodás és tudatosság megmarad óvodásainkban, és a gyerekeken keresztül a szülőket is megérinti.

Családpedagógiánkra nagy hangsúlyt fektetünk. Óvodánkban igyekszünk a szülőket mind jobban bevonni a környezettudatos magatartásformálásba, a környezetvédelemhez kapcsolódó tevékenységekbe. Programjainkkal segíteni szeretnénk a szülőket, hogy megismerjék azokat az ökopraktikákat amivel csökkenthetik az ökológiai lábnyomukat. Barkácsoljanak, újrahasznosítsanak, vigyázzanak egészségükre, sportoljanak.

1996-ban a Szülői munkaközösség önzetlen segítségével létrehoztuk óvodánk nevelési feltételeit segítő alapítványunkat A Játékos, tevékeny, Gazdag Óvodai Életért Alapítvány mely az óta is aktívan működik.

Az elmúlt néhány év során alapítványunk segítségével kialakítottunk:

• Kézműves szobát,
  • Mese – zene - dramatikus szobát,

• Fürkész szobát.

• Meteorológiai Állomást

• Mezítlábas parkot

• Bioveteményest (A Legszebb konyhakertek díjat többször megnyertük.)

A 2015-ös minősítésen Fürkész Tehetségpont (Természeti tehetségterületünk) Akkreditált Kiváló Minősítést kapott. A tehetségműhelyekben 4 területen végzünk eredményes tehetséggondozást (Kézműves játszóház, Mozgatóra, Fürkész tehetség műhely, Zeneóvoda).

Méhecske csoport
Bagolyné Szűcs Andrea szakvizsgázott óvodapedagógus Gyaraki Lívia óvodapedagógus Molnárné Bor..
Katica csoport
Fazekas Klára szakvizsgázott óvodapedagógus - tagóvoda vezető Lájerné Szabó Éva óvodapedag..